מילה על החיים והדברים


           

 

תחת מתקפה
   
    אליהו אתגר את נביאי הבעל להוכיח מיהו אלוהים. אם יהוה הוא אלוהים, לכו אחריו; אבל אם הבעל, אחריו. נביאי הבעל זעקו מבוקר עד ערב, וחתכו עצמם להביא אש לקרבן, אך ללא הועיל. ואז הגיע תורו של אליהו. הוא בנה מחדש את המזבח ב-12 אבנים וחפר תעלה מסביב למזבח ושפך 12 סירי מים על המזבח והשור וביקש מאלוהים שישרוף את הקורבן. אש ה' נפלה וכילתה את קורבן העולה ואת העצים ואת האבנים ואת העפר ואת המים. ואז לקח אליהו את כל נביאי הבעל והוציא אותם להורג. זה היה ניצחון גדול.

      כאשר סיפר המלך אחאב למלכה איזבל את כל אשר עשה אליהו, היא שלחה שליחים לאליהו ואמרה, היא תהרוג אותו עד מחר. מה עשה איש האלוהים הגדול? הוא ברח והתיישב מתחת לעץ וביקש מאלוהים לקחת את חייו.

      בכל פעם שנעשה משהו למען יהוה נהיה מותקפים. מה שאנחנו עושים, קטן או גדול, האויב לא אוהב שאנחנו עושים שום דבר שמקדם את מלכות האלוהים. זה לא משנה אם אנחנו בוני מבני כנסייה או מורים בכנסייה, האויב יבוא נגדנו. אבל הוא לא יכול להתגבר עלינו. אין לנו פחד מהאויבים שלנו. אלוהינו נלחם עבורנו והוא נתן לנו את הסמכות על אויבינו. נתגבר על כל התנגדות שתבוא בדרכנו.


      גרסה חדשה של קינג ג'יימס
מלכים א יח 31 ויקח אליהו שתים עשרה אבנים לפי מספר שבטי בני יעקב אשר בא דבר ה' אליהם לאמר ישראל יהיה שמך.
 32 ואז בנה באבנים מזבח בשם יהוה; ועשה תעלה מסביב למזבח גדולה דיה להחזיק שתי ים זרע.
 33 ועשה את העצים, חתך את הפר, וישים אותו על העצים, ויאמר: "מלאו ארבעה קדרות מים, ושפכו על זבח העולה ועל העצים."
 34 וַיֹּאמֶר: "עָשָׂה זֶה פַּעַם שְׁנִית," וַיַּעֲשׂוּ אֶת זֶה בַּשָּׁנִית; וַיֹּאמֶר עָשָׂה שְׁלִישִׁית, וַיַּעֲשׂוּ שָׁלִישִׁית.
 35 וזרמו המים מסביב למזבח; וכן מילא את התעלה במים.
 36 ויהי בשעת הקרבת קרבן הערב ניגש אליהו הנביא ויאמר ה' אלוהי אברהם יצחק וישראל נודע היום כי אתה האלוהים בישראל. וַאֲנִי עַבְדְּךָ, וְכִי-עָשִׂיתִי אֶת-כָּל-אֵלֶּה בְּדִבְרֶךָ.
 37 "שמע לי יהוה שמע אותי למען ידע העם הזה כי אתה יהוה אלהים וכי החזרת את לבם אליך."
 38 ואז נפלה אש יהוה ותכלה את קורבן העולה ואת העצים ואת האבנים ואת העפר ותלקקה את המים אשר בתעלה.


      גרסה חדשה של קינג ג'יימס
מלכים א יט,1 ויאמר אחאב לאיזבל את כל אשר עשה אליהו, גם כיצד הוציא להורג את כל הנביאים בחרב.
 2 אז שלחה איזבל שליח לאליהו לאמר: "כך יעשו לי האלים, ועוד, אם לא אעשה את חייך כחיי אחד מהם עד מחר בשעה זו."
 3 וראה זאת, קם ורץ על נפשו, וילך לבאר שבע אשר ליהודה, והשאיר שם את עבדו.
 4 אבל הוא עצמו הלך יום מסע במדבר, ובא וישב מתחת לעץ מטאטא. וַיִּתְפַּלֵּל לְמוֹת, וַיֹּאמֶר: "די, עַתָּה, יְהוָה, קַח אֶת נַפְשִׁי, כִּי לֹא טוֹבִי מֵאֲבוֹתַי."