מילה על החיים והדברים


           

 

מתנות וכישרונות

       לכל אדם עלי אדמות יש מתנה ו/או כישרון שניתן לנו על ידי הבורא שלנו. נאמר שהמקום העשיר ביותר על פני כדור הארץ, הוא בית הקברות. כל המתנות והכישרונות שמעולם לא נעשה בהם שימוש, ספרים שלא נכתבו, שירים שלא הושרו וכו'. המילון אומר שכשרון הוא (כישרון טבעי: כשרון, כישרון, מתקן, מתנה, כישרון, טכניקה, מגע , כפוף, יכולת, מומחיות, יכולת, סגל; כוח, חזק, גאונות, ברק; מיומנות, מיומנות, אומנות.) כל כישרון ניתן לנו על ידי אלוהים ועלינו להשתמש בכשרונותינו עבורו.

      כשהייתי נער אהבתי את גיטרת סטיל. אז קניתי גיטרת פדאל סטיל ולקחתי שיעורים והתאמנתי לעתים קרובות. אחרי 10 שנים יום אחד החלטתי להקליט את עצמי מנגן על גיטרת סטיל. כשהאזנתי להקלטה יכולתי לראות שאני לא ממש טוב. אחרי כל התרגול היה ברור מאוד שאני לא מאוד מיומן בנגינה בגיטרה. אז מכרתי את זה.

      לעתים קרובות מדי אנחנו רואים דברים אחרים שאנשים עושים ומחליטים שזה מה שהיינו רוצים לעשות. אז אנחנו רודפים אחרי הדברים האלה ואנחנו מתגעגעים למה שאלוהים כבר נתן לנו, הכישרונות והמתנות שלנו. כשאנחנו פועלים במתנות ובכישרונות שלנו הכל הרבה יותר קל לנו לעשות. לא שאנחנו לא צריכים לחנך את עצמנו או להתאמן כדי שהכישורים שלנו יגדלו ונשתפר כל יום. כשאנחנו מנסים לעשות מה שאנחנו רוצים, אנחנו נאבקים והדרך הופכת קשה לנסיעה, כי אנחנו מנסים לעשות את הדברים שלא קיבלנו את המתנה או הכישרון לעשות.

      כשהייתי בן 50 עדיין לא ידעתי מה אני רוצה להיות כשאהיה גדול. ואז האדון הורה לי להסתכל אחורה על הדברים שעשיתי, אהבתי להכין דברים, רהיטים בהתאמה אישית, תוכניות צעצועים, חפצי כנסייה, תוכנות ועוד הרבה דברים אחרים. אולי אני לא יכול לנגן על גיטרת סטיל, אבל אני יכול לגרום לכלים לשיר. אלוהים נתן לי כישרונות ליצור או לבנות כל דבר. אני מאוד אוהב להכין דברים לבית אלוהים, יותר מכל דבר אחר שאני יכול לעשות.

      לכולנו יש עושר בתוכנו. אנחנו אולי לא יודעים באיזו דרך ללכת, אבל לאלוהים יש את התשובה בשבילנו, אנחנו צריכים פשוט לשאול את הדרך שבה עלינו ללכת.


      גרסה חדשה של קינג ג'יימס
הרומאים יב:6 מאחר שישנו מתנות שונות לפי החסד שניתן לנו, הבה נשתמש בהן:

    
 גרסה חדשה של קינג ג'יימס
משלי יח:16 מתנת אדם מפנה לו מקום ומביאה אותו לפני אנשים גדולים.