מילה על החיים והדברים


           

 

החלק הראשון

 
כאשר נכנסו ישראל לארץ המובטחת, העיר הראשונה שהם הגיעו אליה הייתה יריחו. אלוהים אמר להם שכל הזהב, הכסף, הנחושת והברזל יגיעו לבית ה'. אֲבָל אִישׁ אֶחָד לָקַח עָכָן זָהָב, כֶּסֶף וּבְדִי, וְהִסְתִיר אוֹתוֹ בְּאָהֳלוֹ. אבל ה' לקח את הברכה מישראל. למה? כי יריחו הייתה העיר הראשונה שנכבשה והייתה מעשר לה'.

      תמיד הייתי נותן. אבל כשגיליתי את הדרך הנכונה לשלם את המעשר שלי, זה היה הזמן שבו אלוהים התחיל לברך אותי. בשנה הראשונה הייתה לי שנה טובה מאוד. את השנה השנייה הכנתי בדיוק פעמיים בשנה שלפני כן. אלוהים הראה לי את הדרך הנכונה למעשר. קין לא הביא את הביכורים אלא רק מנחה בתהליך הזמן ולא מעשר.

       כשהזמן התחיל אלוהים תמיד דרש את החלק הראשון של הגידול שלנו. אם נשלם את כל החשבונות שלנו ואז נותנים לאלוהים ממה שנשאר לנו, זה לא מעשר. המעשר שלנו אינו מנחה. מעשרות אומר שאנו נותנים את עשרת האחוזים הראשונים מההכנסה שלנו לאלוהים. ההצעות שלנו הן מה שאנחנו מחליטים לתת. בפרק מלאכי פרק א' הכוהנים הקריבו את החיות העיוורים, הצולעים והחולים לאלוהים כמעשר. הם הציעו לאלוהים את הגרוע ביותר שהיה להם. כאשר אנו נותנים לאלוהים את החלק האחרון ולא את החלק הראשון, אלוהים אינו מרוצה. במלאכי פרק ג' אומר הקב"ה שאנו גוזלים אותו במעשרות ובמנחות כי איננו נותנים לו את החלק הראשון של גידולנו.

       אלוהים הוא אותו אתמול היום ומחר, אלוהים לא משתנה. אלוהים תמיד דרש את החלק הראשון. ה' לא יברך את מעשרותינו אם הם לא מהחלק הראשון. או שהוא ראשון בחיינו או שהוא לא, הנתינה שלנו אומרת שמזג האוויר הוא או שהוא לא. תן לו את החלק הראשון ואז יברך את המנחות שלנו.


      גרסה חדשה של קינג ג'יימס
בראשית ד,ג ותוך כדי הזמן הביא קין מנחה מפרי האדמה ליהוה.
 4 גם הבל הביא מבכור צאנו ומשומןם. ויכבד יהוה את הבל ואת מנחתו.
 5 אבל הוא לא כיבד את קין ואת מנחתו. וַיִּכְעַס קַיִן מְאֹד, וַיִּפֹּל פָּנָיו.

      גרסה חדשה של קינג ג'יימס
יהושע ו' 18 "והתמנע בכל דרך מהארורים, פן תהיו ארורים בלקחת מהארורים, ותעשה את מחנה ישראל לקללה ותטריד אותו.
 19 "וְכָל הַכֶּסֶף וְהַזָּהָב וְכָלֵי הַנַּפְשׁוֹת וְהַבַּרְזֶל מְקֻדְשִׁים לַיהוָה בָּאוּ בְּאוֹצְרוֹת יְהוָה."

      גרסה חדשה של קינג ג'יימס
מלאכי 3:8 "האם אדם ישדוד את אלוהים? ובכל זאת גזלת אותי! אבל אתה אומר, במה שדדנו אותך? במעשרות ובמנחות.
ט ארור אתה בקללה כי גזלת אותי גם כל העם הזה.
 10 הביא את כל המעשרות אל המחסן למען יהיה אוכל בביתי ותנסו אותי עתה בזה", אמר ה' צבאות, "אם לא אפתח לכם חלונות השמים ואשפוך לכם כאלו. ברכה שלא יהיה מספיק מקום לקבלו.