Słowo o życiu i rzeczach


           

 

Suche kości

       Ezechiel był w Dolinie suchych i zakurzonych kości, a Bóg zapytał, czy te suche kości mogą znowu żyć. Ezechiel powiedział „Panie Boże Ty wiesz”. Bóg powiedział do Ezechiela: „Prorokuj do tych kości i mów do nich: Suche kości, słuchajcie słowa Pana! „Z pewnością sprawię, że wejdzie w ciebie oddech, a będziesz żył”.

      Wszyscy przechodzimy przez doliny, które mają dużo suchych, zakurzonych kości. Małżonek odchodzi, a małżeństwo nie żyje. Zostajemy zwolnieni z pracy i nie możemy znaleźć innej. Nasze dzieci idą złą drogą, a nasze relacje z nimi są jak suche i zakurzone kości. Czy można przywrócić do życia małżeństwo? Czy związek z naszymi dziećmi może znów ożyć? To samo dotyczy wszystkiego w naszym życiu. Wszyscy przechodzimy przez rzeczy w naszym życiu, w których nie znamy wyniku naszych związków i naszych małżeństw oraz wielu innych rzeczy, które przychodzą nam po drodze.

      Tylko Bóg wie, czy suche kości w naszym życiu mogą znów żyć. Może uzdrowić nasze małżeństwa lub sprowadzić kogoś lepszego niż my wcześniej. Może dać nam lepszą pracę niż wcześniej. Tylko On może sprowadzić marnotrawne dzieci z powrotem do domu.

      Dlatego pokładamy ufność w Bogu, bo On wie o nas wszystko od początku naszego życia do końca. Ma plan na nasze życie. On wie, w którą stronę powinniśmy iść. Tylko On może przywrócić do życia suche kości w naszym życiu.

      Nowa wersja króla Jakuba
Ezechiela 37:3 I rzekł do mnie: „Synu człowieczy, czy te kości mogą żyć?” Odpowiedziałem więc: „O Panie Boże, Ty wiesz”.

      Nowa wersja króla Jakuba
Ezechiela 37:5 „Tak mówi Pan Bóg do tych kości:” „Zaprawdę, wprowadzę w was tchnienie, a będziecie żyć”.