Słowo o życiu i rzeczach


           

 

Nie jedz tego

         Codziennie ktoś przychodzi i mówi, że należy jeść, a czego nie jeść. Nie pij kawy, nie jedz jajek i wielu innych rzeczy. Potem przychodzi ktoś inny i mówi, że kawa jest dla ciebie dobra, a ktoś inny mówi, że jajka są dla ciebie dobre. Nie mogą się zdecydować, a my wierzymy we wszystko, co mogą powiedzieć, ponieważ mają publiczność w całym kraju. Nawet nasi lekarze wierzą we wszystkie kłamstwa, które ludzie mówią.

      Jeszcze kilka lat temu jedzenie otrębów uważano za najlepszą rzecz od czasu krojonego chleba; teraz już nie tak bardzo. Wydaje się, że uwierzymy we wszystko, co powie lub zrobi samozwańczy „ekspert”. W Australii była ekspertka od fitnessu, która piła napoje białkowe do każdego posiłku, myśląc, że poprawia swoje ciało. Zmarła w wieku 26 lat, dlaczego? Ponieważ nie stosowała zbilansowanej diety.

      Większość diet zadziała. Przechodzimy na dietę bezbiałkową, niskowęglowodanową lub beztłuszczową. Te diety działają przez chwilę, a potem męczymy się nimi lub odzyskujemy to, co straciliśmy. Jeśli chcesz mieć dobrą dietę, po prostu zacznij jeść mniej. Jedz co chcesz, tylko mniej. Napoje dietetyczne nie są dla nas dobre. Sprawiają, że chcemy więcej jeść. Drwale z początku XX wieku jedli 20 000 kalorii dziennie, ale też to odpracowali. Nie było grubych drwali.

      Wybieramy jedną z wielu rzeczy, które jemy i stwierdzamy, że sprawia, że ​​jesteśmy grubi: Rzeczy takie jak białko, węglowodany lub tłuszcz. Więc idziemy na dietę i nie jemy tych rzeczy. Ale! Nie możemy żyć bez białka, węglowodanów, tłuszczu, soli, witamin, miedzi, żelaza i wielu innych rzeczy. Wszyscy potrzebujemy równowagi tych rzeczy, aby mieć zdrowe, zdrowe ciało. Musimy zwracać mniejszą uwagę na to, co mówią ludzie, a więcej na to, co jest dla nas dobre. Czas na kawałek ciasta czekoladowego; mały kawałek. Nie chodzi o to, co jesz; to ile jesz.


      Nowa wersja króla Jakuba
1 Koryntian 10:31 Dlatego czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek czynicie, wszystko czyńcie na chwałę Bożą.