מילה על החיים והדברים


           

 


אל תאכל את זה

     כל יום בא מישהו ואומר, זה מה שאתה צריך לאכול או לא לאכול. אל תשתה קפה, אל תאכל ביצים ועוד הרבה דברים אחרים. ואז בא מישהו אחר ואומר שקפה טוב לך ומישהו אחר אומר שביצים טובות לך. הם לא יכולים להחליט ואנחנו מאמינים בכל מה שהם יגידו כי יש להם קהל לאומי. אפילו הרופאים שלנו מאמינים בכל השקרים שאנשים אומרים.

      לפני כמה שנים חשבו שאכילת סובין היא הדבר הטוב ביותר מאז לחם פרוס, עכשיו כבר לא כל כך. נראה שנאמין לכל דבר ש'מומחה' מוצהר אומר או עושה. הייתה מומחית כושר באוסטרליה ששתה משקאות חלבון לכל ארוחה מתוך מחשבה שהיא עושה טוב לגופה. היא מתה בגיל 26, למה? כי היא לא אכלה תזונה מאוזנת.

      רוב הדיאטות יעבדו. אנו עושים דיאטה ללא חלבונים, דיאטה דלת פחמימות או דיאטה ללא שומן. דיאטות אלו אכן עובדות לזמן קצר ואז נמאס לנו מהן או שאנו מרוויחים בחזרה את מה שהפסדנו. אם אתה רוצה דיאטה טובה פשוט תתחיל לאכול פחות. תאכל כל מה שאתה רוצה, רק פחות מזה. משקאות דיאט לא טובים לנו. הם גורמים לנו לרצות יותר לאכול. חוטבי העצים של תחילת שנות ה-1900 אכלו 20,000 קלוריות ביום, אבל הם גם עבדו על זה. לא היו חוטבי עצים שמנים.

      אנחנו בוחרים באחד מהדברים הרבים שאנחנו אוכלים ומחליטים שזה גורם לנו להשמין. דברים כמו חלבון, פחמימות או שומן, אז אנחנו עושים דיאטה ולא אוכלים את הדברים האלה. אבל! אנחנו לא יכולים לחיות בלי חלבון, פחמימות, שומן, מלח, ויטמינים, נחושת, ברזל ועוד הרבה דברים. כולנו צריכים איזון של הדברים האלה כדי שיהיה לנו גוף בריא וטוב. אנחנו צריכים לשים לב פחות למה שאנשים אומרים ויותר לשים לב למה שטוב לנו. הגיע הזמן לחתיכת פאי שוקולד. חתיכה קטנה. זה לא מה שאתה אוכל, זה כמה אתה אוכל.


      גרסה חדשה של קינג ג'יימס
1 Corinthians 10:31 לפיכך, בין אם אתה אוכל או שותה, או כל מה שאתה