מילה על החיים והדברים


           

 


אהבה

     אהבה יכולה להיות מאוד סלקטיבית. אנחנו בוחרים לאהוב אישה מסוימת או גבר מסוים לבלות איתו את חיינו. אבל מהי אהבה? ראיתי אנשים מדברים על המטיף אחרי שירות בכנסייה. אחרים מרכלים על אנשים וקרובי משפחה. שמעתי שאומרים שאנשים אוהבים את קרוביהם, אבל מרחוק. כמו אולי המדינה הבאה.

      אבל מה לגבי אהבתו של אלוהים אלינו? הוא אוהב את כולם לבטל כל הסתייגויות. כמה אלוהים אוהב אותנו? הוא שלח את בנו למות במקומנו כדי שנוכל לחיות איתו לנצח נצחים. לגבי כמרים ומטיפים, הם המשוחים של אלוהים ואסור לנו לדבר עליהם. שאול ניסה להרוג את דוד. אבל דוד אמר שהוא לא יגע במשוחי אלוהים, ולכן עלינו לאהוב גם את המשוחים של אלוהים (כוהנים, מטיפים, מורים וכו').

      מה עם נוצרים אחרים? האם נוכל לדבר עליהם ולרכל עליהם. האם רכילות על אדם אחר בסדר? לא, עלינו לאהוב את אחינו ואחיותינו במשיח כי הם גם המשוחים של אלוהים.

      מה עם הכופרים? הם רואים את אלוהים כאשר אנו מראים את אהבתנו אחד לשני. אלוהים אומר לאהוב את אויביך, ללכת על המרחק, לתת יותר ממה שביקש. אז עלינו להראות אהבה לסובבים אותנו. אנחנו לא יכולים לשנוא אף אחד על פני האדמה הזו. אנו משקפים את אהבתו של אלוהים לכולם. מכיוון שאלוהים הוא אהבה, עלינו להיות דומים לו יותר ויותר מדי יום.


      גרסה חדשה של קינג ג'יימס
1 יוחנן 4:7 אהובים, הבה נאהב זה את זה, כי האהבה היא מאלוהים; וכל האוהב נולד מאלוהים ויודע את אלוהים.
 8 מי שאינו אוהב אינו מכיר את אלוהים, כי אלוהים הוא אהבה.
 9 בכך התגלתה אהבת אלוהים אלינו, שאלוהים שלח את בנו יחידו לעולם, כדי שנחיה דרכו.