Słowo o życiu i rzeczach


           

 

Po prostu zapytaj

         Zbyt często w życiu akceptujemy rzeczy, które wróg naszej duszy próbuje nas narzucić. Mówimy o „mojej” chorobie tak, jakbyśmy byli jej właścicielami i robimy, jeśli mówimy w ten sposób. Starzejemy się w życiu i mówimy; „Ponieważ się starzeję, mogę się tego spodziewać”. My, istoty ludzkie, możemy żyć z wieloma rzeczami, które stają na naszej drodze. Przyzwyczajamy się do tego, co to może być. Znosimy to, co nam się przytrafia, ponieważ „Starzejemy się, takie jest życie, moi rodzice mieli to samo itd.

      Akceptujemy zbyt wiele rzeczy, których nie musimy akceptować. Pewnego niedzielnego poranka szedłem do kościoła, kiedy dostałem zawrotów głowy i prawie upadłem. Prosiłam Boga, aby przywrócił mi równowagę i to zrobił. Od tego czasu nie miałem zawrotów głowy. Pewna 70-letnia kobieta poszła do swojego lekarza na kontrolę. Po spotkaniu z kobietą lekarz powiedział, że ma chorobę Parkinsona. Pani powiedziała „Nie, nie”; a ona go nie miała. Nie musimy akceptować tego, co „to” tylko dlatego, że lekarz lub inni ludzie mówią, że „to mamy”.

      Lubimy dawać naszym pociechom rzeczy, które czynią ich życie lepszym i pomagać im w życiu. O ile bardziej Bóg nas kocha? Chce dać nam rzeczy, które uczynią nasze życie lepszym. Jesteśmy dziećmi Boga, a On jest naszym Ojcem. Zawsze jednak musimy Mu wierzyć i wyznawać ustami, że chce nas uzdrowić. Mojżesz miał 120 lat, jego siła nie osłabła, a oczy nie były przyćmione. Kiedy potrzebujemy czegoś takiego jak uzdrowienie, płacimy rachunki, pomagamy naszym dzieciom, jakakolwiek by nie była potrzeba, po prostu musimy poprosić. Bóg chce relacji z nami, abyśmy mogli na Nim polegać we wszystkich naszych potrzebach. Musimy tylko zapytać.


      Nowa wersja króla Jakuba
Mateusza 6:8 „Dlatego nie bądźcie tacy jak oni. Albowiem wasz Ojciec wie, czego potrzebujecie, zanim Go poprosicie.

      Nowa wersja króla Jakuba
Mateusza 7:7 ¶ „Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a będzie wam otworzone.