Słowo o życiu i rzeczach


           

 

Uchwały

        Wiele osób podejmuje postanowienia noworoczne. Pierwszy nowy rok wydaje się być czasem, w którym musimy zacząć od nowa w naszym życiu. Nowy rok zaczynamy od obietnic, że przejdziemy na dietę, pozbędziemy się złych nawyków, więcej ćwiczymy, będziemy lepsi dla współmałżonków i wiele innych rzeczy. Obiecujemy sobie, że kupimy karnet na siłownię i codziennie będziemy chodzić. Ale problem z tym jest zbyt duży. Jeśli przegapimy jeden dzień, nasza determinacja jest zmniejszona, a jeśli przegapimy dwa dni, zaczynamy szukać wymówek i poddajemy się. Prawdziwy postęp to robienie małych kroków, a nie dużych. Zaczynamy od małych rzeczy i idziemy coraz wyżej. Raz w tygodniu chodzimy na siłownię. Po około sześciu miesiącach możemy chodzić na siłownię dwa razy w tygodniu. Dokonujemy małych zmian w naszym życiu.

      Tak samo jest z Bogiem. Nie dokonuje wielkich zmian w naszym życiu, wprowadza małe zmiany tu i tam. Kiedy jesteśmy nowymi chrześcijanami, przychodzimy do Pana z dużym bagażem. Wciąż mamy wiele małych grzechów. Nie nakazuje nam od początku być świętymi. Pracuje nad drobiazgami w naszym życiu. Potem coraz więcej rzeczy i więcej rzeczy i więcej rzeczy, aż dochodzimy do miejsca i zastanawiamy się, jak się tam dostaliśmy. Każdego dnia musimy zbliżać się do Pana. Porzucamy rzeczy tego świata i osiągamy rzeczy Boże. Pan chce relacji z nami. Chce być częścią naszego życia we wszystkim, co robimy. Tak bardzo nas kocha i chce nam dać o wiele więcej, niż mamy w tej ziemskiej rzeczywistości. Im bliżej Boga jesteśmy, tym bardziej stajemy się do Niego podobni. Musimy podjąć małe kroki. Wszyscy się zmienimy.


      Nowa wersja króla Jakuba
Filipian 3:20 Albowiem nasze obywatelstwo jest w niebie, z którego też z niecierpliwością oczekujemy Zbawiciela, Pana Jezusa Chrystusa,
 21 Który przekształci nasze pokorne ciało, aby upodabniało się do Jego chwalebnego ciała, zgodnie z uczynkiem, przez który może wszystko sobie podporządkować.