Słowo o życiu i rzeczach


           

 

Dobre Prezenty

        Prezenty były powszechne w czasach biblijnych do tego stopnia, że ​​w języku hebrajskim było na to 15 różnych słów. Minchah, od niższego do przełożonego. Maseeth, od przełożonego do niższego. Może to być bezpłatne lub łapówka. Wiele nie było dobrowolnych, lecz przymusowych, jak w daninie. Dla proroka była to opłata za konsultacje. Prezent był darem. Odmowa przyjęcia prezentu była zniewagą.

      Dajemy prezenty na urodziny i święta oraz inne specjalne okazje. Staramy się dawać dobre prezenty tym, których kochamy. Nasz Ojciec Niebieski również lubi dawać nam dobre prezenty. Wszystkie dobre dary pochodzą od naszego Boga. Wróg nie może dać żadnych dobrych prezentów. Wszelkie prezenty przez niego podarowane mają dołączone sznurki. Jego natura jest złodziejem i kłamcą. Nic dobrego nie może z niego wyjść. Kiedy nasz Ojciec Niebieski daje dar, jest to zawsze dobre. Bóg chce nam błogosławić we wszystkim, co robimy.

      Był znany golfista, który został zaproszony do gry w golfa z królem Arabii Saudyjskiej. Przeleciał samolotem króla. Po kilku dniach gry w golfa z królem zapytano go, czego chce w prezencie. Powiedział, że kolekcjonował kije golfowe i fajny miotacz byłby dobry. Po pewnym czasie zaczął się zastanawiać, jaki typ kija golfowego przyśle mu król. Pewnego dnia otrzymał pocztą akt własności 18-dołkowego klubu golfowego. Królowie myślą inaczej niż my. Królowie nie myślą o kiju golfowym putter, myślą o KLUBIE GOLFOWYM.

      To samo dotyczy naszego Ojca Niebieskiego. Prosimy o drobne upominki; kiedy chce nam dać Wielkie Prezenty. Powiedział, żeby Go prosić, a On da nam Narody. W porządku jest prosić o małe rzeczy w życiu, ale powinniśmy być odważni i prosić Boga o większe rzeczy. Serce Boga jest dla ludzi, aby przyszli do Niego. Nie chce, aby ktokolwiek zginął. Powinniśmy rozszerzyć nasze myślenie na ludzi ze wszystkich narodów. Możemy zajść dalej, niż nam się wydaje. Wystarczy zapytać.


      Nowa wersja króla Jakuba
Psalmy 2:8 Proś Mnie, a dam Ci narody w dziedzictwo, a krańce ziemi w posiadanie.

Nowa wersja króla Jakuba
Przypowieści Salomona 10:22 ¶ Błogosławieństwo Pana wzbogaca, a On nie dodaje do niego smutku.