מילה על החיים והדברים


           

 

מתנות טובות
   
    מתנות היו נפוצות בתקופת התנ"ך, עד כדי כך שבעברית היו לה 15 מילים ברורות. מנחה, מתחתון לעליון. מסית', ממעלה לנחותה. זה יכול להיות חינם או שוחד. רבים לא היו מרצון אלא דרישת חובה: כמו במחווה. עבור נביא, זה היה דמי ייעוץ. מתנה הייתה דבר שניתן. לסרב למתנה היה עלבון.

      אנו נותנים מתנות לימי הולדת וחג המולד ולאירועים מיוחדים אחרים. אנו מנסים כמיטב יכולתנו לתת מתנות טובות למי שאנו אוהבים. אבינו שבשמים אוהב לתת לנו גם מתנות טובות. כל המתנות הטובות מגיעות מאלוהים שלנו. האויב לא יכול לתת שום מתנות טובות. לכל מתנות שניתנו על ידו יש חוטים. הטבע שלו הוא של גנב ושקרן. שום דבר טוב לא יכול לצאת ממנו. כשאבינו שבשמים נותן מתנה זה תמיד טוב. אלוהים רוצה לברך אותנו בכל מה שאנחנו עושים.

      היה שחקן גולף מפורסם שהוזמן לשחק גולף עם מלך ערב הסעודית. הוא הוטס במטוסו של המלך. לאחר מספר ימים של משחק גולף עם המלך, הוא נשאל מה הוא רוצה במתנה. הוא אמר שהוא אסף אלות גולף ושהחבט נחמד יהיה טוב. לאחר זמן מה הוא תהה איזה סוג של מועדון גולף המלך ישלח לו. יום אחד הוא קיבל בדואר את השטר למועדון גולף בן 18 גומות. מלכים חושבים אחרת מהדרך שאנו חושבים. מלכים לא חושבים על מקל גולף, הם חושבים על מועדון גולף.

      כך גם לגבי אבינו שבשמים. אנו מבקשים מתנות קטנות; כאשר הוא רוצה לתת לנו מתנות גדולות. הוא אמר לבקש ממנו והוא יתן לנו את האומות. זה בסדר לבקש את הדברים הקטנים בחיים, אבל אנחנו צריכים להיות נועזים ולבקש מאלוהים דברים גדולים יותר. ליבו של אלוהים הוא שאנשים יבואו אליו. הוא לא רוצה לראות אף אחד מת. עלינו להרחיב את החשיבה שלנו לכלול את האנשים מכל העמים. אנחנו יכולים ללכת רחוק יותר ממה שאנחנו חושבים שאנחנו יכולים. כל מה שאנחנו צריכים לעשות זה פשוט לשאול.


      גרסה חדשה של קינג ג'יימס
תהלים ב, ח בקש ממני, ואתן לך את הגויים לנחלתך ואת קצוות הארץ לנחלתך.

גרסה חדשה של קינג ג'יימס
משלי י,22 ברכת יהוה מתעשר, ולא מוסיף בה צער.