מילה על החיים והדברים


           

 

קול קטן
   
    אליהו היה במערה וה' אמר לו לצאת החוצה ולעמוד על ההר. ה' עבר ורוח עזה גדולה פרצה בהר, אבל ה' לא היה ברוח. אחרי הרוח הייתה רעידת אדמה, אבל ה' לא היה ברעידת האדמה. ואז הייתה אש, אבל ה' לא היה באש. אחרי השריפה קול דומם.

      ה' מדבר אלינו בקול קטן עדין. הוא מדבר אלינו לא בקול רם, או בקול שמע, אלא בקול דומם ברוחנו. היה בחור צעיר בכנסייה ביום ראשון בבוקר. הוא שמע משהו מבפנים שאומר לתת לגברת שנמצאת קרוב קצת כסף. הוא הסתכל בארנק שלו והיו לו רק 5.00 דולר. הוא אמר לעצמו, שהוא לא יכול לתת לגברת מתנה כל כך קטנה. הוא נאבק עם עצמו זמן רב. לאחר השירות, הוא ניגש לגברת ואמר כי הוא חושב שעליו לתת לה את 5.00 הדולר. היא אמרה לו שיש לה רק מספיק דלק במכונית כדי להגיע לכנסייה, וביקשה מאלוהים שיעזור לה להביא קצת דלק בדרך הביתה.

     אנחנו לא יודעים מה קורה לאנשים אחרים. אבל ה' יודע הכל והוא משתמש באנשים אחרים כדי לעזור לנזקקים. הוא מדבר אלינו בקול שקט וקטן מאוד. אנחנו צריכים להשקיט את רוחנו כדי שנוכל לשמוע מה אלוהים אומר. אם נתרגל לעצור את כל הקולות הלא נכונים שאנו שומעים ונתחיל להתרכז בדברי האדון, אנו נשמע ממנו לעתים קרובות יותר. הוא ידבר אלינו בקול קטן ועדין, ונשמע אותו.


      גרסה חדשה של קינג ג'יימס
מלכים א, יט, יא, וַיֹּאמֶר: "צֵא וְעָמְדוּ בַּהָר לִפְנֵי יְהוָה." וְהִנֵּה יְהוָה עָבַר וְרוּחַ גְּדוֹלָה וַחֲזָקָה קָרָעַ בַּהָרִים וּשְׁבֵרָה אֶת הַסְּלָעִים לִפְנֵי יְהוָה, וְלֹא הָיָה יְהוָה בְּרוּחַ; ואחרי הרוח רעידת אדמה, אבל ה' לא היה ברעידת האדמה;
 12 ואחרי רעידת האדמה אש, אבל ה' לא היה באש, ואחרי האש קול דומם.