Słowo o życiu i rzeczach


           

 

Starzenie się

        Kiedy Bóg stworzył ludzkość (Adama i Ewę), stworzył ich, aby żyli wiecznie w ich ciele. Ich ciała nigdy by się nie zestarzały. Bóg powiedział człowiekowi, aby nie jadł owocu z drzewa dobra i zła, bo umrze. Kiedy człowiek jadł z drzewa dobra i zła, nie umarł tego dnia, ale Bóg stworzył komórki w jego ciele zegarem czasu, tak że od tego dnia ciało człowieka zaczęło się starzeć. W czasach Adama człowiek żył ponad 900 lat, po czym zmarł. Adam dożył 930 lat. Najstarszym człowiekiem był Matuzalem, który zmarł tuż przed potopem i zmarł w wieku 969 lat. Noe był ostatnim z ludzi, który żył ponad 900 lat. Zmarł w wieku 905 lat. Wnuki Noego dożyły ponad 400 lat.

      Noe żył 350 lat po potopie. Abraham urodził się 2 lata po śmierci Noego. Abraham zmarł w wieku 175 lat. Izaak zmarł w wieku 180 lat. Jakub zmarł w wieku 147 lat. Józef zmarł w wieku 110 lat. Mojżesz zmarł w wieku 120 lat.

      W czasach Dawida czas życia człowieka na ziemi wynosił około 70 do 80 lat. Niektórzy dożywają lat 80., a jeszcze innych do lat 90., a jeszcze nieliczni do setek.

      Przez ostatnie 100 lat ludzkość próbowała przedłużyć wiek człowieka. Niektóre z pomysłów, które wymyślili, są bardzo dobre. Niektóre choroby zostały wyeliminowane. Poprawiło się zdrowie człowieka. Żyjemy dłużej niż wcześniej. Żyjemy lepiej niż kiedykolwiek żyła ludzkość. Ale nadal umrzemy i nic nie możemy zrobić, aby temu zapobiec. Nie możemy powstrzymać tego, co Bóg przepowiedział, że pewnego dnia wszyscy umrzemy.

      To nie nasza śmierć jest ważna, ale to, co robimy, gdy żyjemy. Czy po prostu imprezujemy, upijamy się i dobrze bawimy. A może dodajemy do królestwa Bożego? Jesteśmy tu na chwilę. To, co robimy, będzie trwać wiecznie. Jeśli siejemy dla siebie, zbierzemy potępienie lub jeśli zasiejemy w królestwie Bożym, zbierzemy nagrodę. Paweł powiedział: „Dla mnie życie to Chrystus, a śmierć to zysk”. To życie jest bardzo, bardzo krótkie, a wieczność jest wieczna, nieskończona na zawsze. To, co robimy, jest najważniejszą rzeczą, jaką robimy za życia.

      Kiedy się starzejemy, zaczynamy tracić kilka rzeczy. Jak nasze włosy, nasza energia, nasze zdrowie i wiele innych rzeczy. Możemy nie być w stanie robić rzeczy, które robimy, ale możemy robić inne rzeczy. Nowe rzeczy. Bóg może i da nam nowe dary i nowe talenty do czynienia dla królestwa Bożego. Nie musimy przechodzić na emeryturę i nic nie robić przez resztę naszego życia. Możemy robić nowe rzeczy dla Pana. On zrobi to, o co Go prosimy. Starzeję się, ale nadal mogę robić to, czego Bóg ode mnie oczekuje. Daje nam możliwość zrobienia wszystkiego, o co nas poprosi.


      Nowa wersja króla Jakuba
Psalmy 90:10 Dni naszego życia to siedemdziesiąt lat; A jeśli z powodu siły mają osiemdziesiąt lat, to jednak ich chluba jest tylko pracą i smutkiem; Bo wkrótce jest odcięta, a my odlatujemy.

      Nowa wersja króla Jakuba
Filipian 1:21 ¶ Albowiem dla mnie życie to Chrystus, a śmierć to zysk.