מילה על החיים והדברים


           

 

הְזדַקְנוּת
   
    כאשר אלוהים ברא את האנושות (אדם וחוה) הוא ברא אותם לחיות לנצח בגוף שיש להם. הגוף שלהם לעולם לא היה מזדקן. אלוהים אמר לאדם לא לאכול את פרי עץ הטוב והרע, כי הוא ימות. כשהאדם אכן אכל מעץ הטוב והרע הוא לא מת באותו היום אלא אלוהים ברא את התאים בגופו עם שעון נוכחות כך שמאותו היום הגוף של האדם החל להזדקן. בזמן אדם חי האדם למעלה מ-900 שנה ואז הוא מת. אדם חי עד גיל 930. האיש המבוגר ביותר היה מתושלח שמת רגע לפני המבול והוא מת בגיל 969. נח היה האחרון מבין האנשים שחיו יותר מ-900 שנה. הוא נפטר בגיל 905 שנים. נכדיו של נח חיו עד גיל 400 שנים.

      נח חי 350 שנה לאחר המבול. אברהם נולד שנתיים לאחר מותו של נח. אברהם נפטר בגיל 175 שנים. יצחק נפטר בגיל 180 שנה. יעקב נפטר בגיל 147 שנים. יוסף נפטר בגיל 110 שנים. משה נפטר בגיל 120 שנה.

      בתקופת דוד, זמנו של האדם עלי אדמות היה כ-70 עד 80 שנה. חלקם חיים להיות בשנות ה-80 לחייהם וכמה יותר בשנות ה-90 לחייהם וחלקם יותר בשנות ה-100 לחייהם.

      במשך 100 השנים האחרונות, האנושות ניסתה להאריך את גילו של האדם. חלק מהדברים שהם הגיעו אליהם טובים מאוד. כמה מחלות הוכחדו. בריאותו של האדם השתפרה. אנחנו חיים יותר מבעבר. אנחנו חיים טוב יותר ממה שהאנושות חיה אי פעם. אבל אנחנו עדיין הולכים למות, ואין שום דבר שיכול לעשות כדי לעצור את זה. אנחנו לא יכולים לעצור את מה שאלוהים ניבא, שכולנו נמות יום אחד.

      זה לא המוות שלנו שחשוב, זה מה שאנחנו עושים בעודנו בחיים. האם אנחנו פשוט חוגגים, משתכרים ונהנה. או שאנחנו מוסיפים למלכות אלוהים? אנחנו כאן לזמן קצר. מה שנעשה יימשך לנצח. אם נזרע לעצמנו נקצור ארורה, או אם נזרע במלכות ה' נקצור שכר. פאולוס אמר: "כי בשבילי, החיים הוא המשיח והמות הוא רווח." החיים האלה מאוד מאוד קצרים והנצח הוא לנצח, לעולם לא נגמר. מה שאנחנו עושים זה הדבר הכי חשוב שאנחנו עושים בזמן שאנחנו עדיין בחיים.

      כשאנחנו מתבגרים אנחנו מתחילים לאבד כמה דברים. כמו השיער שלנו, האנרגיה שלנו, הבריאות שלנו ועוד הרבה דברים אחרים. אולי לא נוכל לעשות את הדברים שאנחנו נוהגים לעשות, אבל אנחנו יכולים לעשות דברים אחרים. דברים חדשים. אלוהים יכול וייתן לנו מתנות חדשות וכישרונות חדשים לעשות למען מלכות אלוהים. אנחנו לא צריכים לפרוש ולא לעשות כלום עם שארית חיינו. אנחנו יכולים לעשות דברים חדשים למען האדון. הוא יעשה מה שאנו מבקשים ממנו לעשות. אני מזדקן, אבל אני עדיין יכול לעשות מה שאלוהים רוצה שאעשה. הוא נותן לנו את היכולת לעשות כל מה שהוא מבקש מאיתנו לעשות.


      גרסה חדשה של קינג ג'יימס
תהלים 90:10 ימי חיינו שבעים שנה; וְאִם מִשּׁוּם כֹּחַ שְׁמוֹנִים שָׁנָה, וְהִתְהַהֲלַתָם רַק עִמָּה וּבְגוֹן; כי במהרה הוא מנותק, ואנחנו עפים משם.

      גרסה חדשה של קינג ג'יימס
פיליפאים 1:21 כי בשבילי, החיים הוא המשיח, והמות הוא רווח.