Słowo o życiu i rzeczach


           

 

Pokaż mi

         Urodziłem się i wychowałem w stanie Missouri w USA. Missouri jest znane jako Show Me State, w Pokaż mi wtedy uwierzę. Na tym świecie jest wiele rzeczy, których nie możemy zobaczyć. Rzeczy takich jak elektryczność, nie możemy jej zobaczyć, ale widzimy jej skutki, gdy włączamy światło. Wiatru, którego nie widzimy, ale czujemy wiatr na twarzy i widzimy go, gdy poruszają się nim drzewa.

      Nie możemy zobaczyć Boga, ale możemy zobaczyć rezultaty, gdy czyjeś życie się odwróci i gdy widzimy, że inna osoba jest uzdrowiona. Również my możemy odczuć Jego obecność w naszym życiu. W Biblii był człowiek o imieniu Tomasz. Kiedy powiedziano mu, że Jezus zmartwychwstał, powiedział: „Nie uwierzę, dopóki nie zobaczę blizn na Jego rękach, nogach i boku”. Nie wiem, czy był z Missouri, czy nie.

      My, ludzie, cierpimy na tę „choroba” zwątpienia i niewiary. Izrael nie wszedł do ziemi obiecanej z powodu wątpliwości i niewiary. Nie możemy mieć tego, co Bóg ma dla nas, jeśli w Niego wątpimy. Każdy przechodzi przez trudne chwile i Bóg pozwala na to, aby mógł zobaczyć, co zrobimy. Czy zaufamy Mu? Czy będziemy narzekać? Przechodząc przez jeden z tych trudnych czasów zapytałam Boga „czego się uczę” usłyszałam, jak mówi w moim duchu „nauczyliście się Mi ufać”. Pojawią się wątpliwości, ale zaufamy Mu, a wtedy On pokaże nam swoją chwałę.

      Nowa wersja króla Jakuba
Jana 20:29 Rzekł mu Jezus: „Tomaszu, ponieważ Mnie ujrzałeś, uwierzyłeś. Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli”.