מילה על החיים והדברים


           

 

תראה לי

     נולדתי וגדלתי במדינת מיזורי, ארה"ב. מיזורי ידועה בשם Show Me State, כמו ב-show me אז אני אאמין. יש הרבה דברים בעולם הזה שאנחנו לא יכולים לראות. דברים כמו חשמל, אנחנו לא יכולים לראות אותו אבל אנחנו רואים את התוצאות שלו כשאנחנו מדליקים אור. את הרוח אנחנו לא יכולים לראות אבל אנחנו יכולים להרגיש את הרוח על פנינו ולראות אותה כשהעצים מזיזים ממנה.

      איננו יכולים לראות את אלוהים, אך אנו יכולים לראות את התוצאות כאשר חייו של אדם מתהפכות וכאשר אנו רואים שאדם אחר נרפא. אנחנו גם יכולים להרגיש את נוכחותו בחיינו. היה אדם בתנ"ך בשם תומס. כאשר נאמר לו שישוע קם מן המתים הוא אמר "לא אאמין עד שאוכל לראות את הצלקות בידיו וברגליים ובצד שלו". אני לא יודע אם הוא היה ממיזורי או לא.

      לנו, בני האדם, יש את ה'מחלה' הזו של ספק וחוסר אמונה. ישראל לא נכנסו לארץ ההבטחה בגלל ספקות וחוסר אמונה. לא נוכל לקבל את מה שיש לאלוהים עבורנו אם נטיל בו ספק. כולם עוברים זמנים קשים ואלוהים מאפשר זאת כדי שיוכל לראות מה נעשה. האם נסמוך עליו? האם נתלונן? בזמן שעברתי את אחת התקופות הקשות האלה שאלתי את אלוהים "מה אני לומד" שמעתי אותו אומר ברוח שלי "למדת לסמוך עליי". הספק יבוא אבל אנחנו נשים בו את מבטחנו ואז הוא יראה לנו את כבודו.

      גרסה חדשה של קינג ג'יימס
יוחנן 20:29 ישוע אמר לו: "תומס, כי ראית אותי, האמנת. אשרי אלה שלא ראו ובכל זאת האמינו."