מילה על החיים והדברים


           

 

האריה השואג
   

       אריות הם החזקים ביותר מכל בעלי החיים הטורפים. הם נמצאו בפלסטין בפעם אחת והיו רבים מאוד. בצוואה הישנה היו שש מילים שונות עבור האריה. שתיים מהמילים היו 'השואג' ו'לשאוג. אריות תקפו לעתים קרובות כבשים בנוכחות הרועה ולפעמים את הכפרים והעיירות, וטרפו אנשים. דוד הרג פעם אריה כדי להגן על הכבשים שלו. שמשון הרג פעם אריה בידיים חשופות.

      השטן הוא "האריה השואג" כמו גם הנחש העדין. הוא הולך ומחפש את מי יוכל לטרוף. שיניו וכוחו נלקחו ממנו על ידי ישו שלקח את מפתחות הגיהנום והמוות כאשר מת על הצלב וקם מחדש.

      ישוע הוא "האריה של שבט יהודה, שורש דוד", אך גם הכבש, המשלב הפכים. ישוע גם נתן לנו את המפתחות ואת הסמכות על אויבינו. לשטן אין כוח עלינו חוץ ממה שאנו נותנים לו. השטן אינו כמו אלוהים. הוא מלאך שנפל. השטן מסתובב כמו אריה שואג ומנסה לגרום לנו להקשיב לו. כשאנחנו מקשיבים לדבריו, אז אנחנו מקבלים את דברו של הרופא על הסרטן; ועוד דברים שאנשים אומרים לנו. הנשק היחיד שיש לשטן הוא המילים שאנו מקבלים ומתעכב עליהם, דואגים ומשכנעים את עצמנו שמשהו רע עומד לקרות.

      השטן הוא אבי השקרים. אין בו אמת. הוא משתמש במילים ובלחישות באוזנינו כדי לגרום לנו להטיל ספק במה שאלוהים אמר בדברו. אנו מתגברים על השטן (האריה השואג) על ידי המילים שלנו "בשם ישוע. מה שאנו קושרים על פני האדמה יהיה קשור בשמים. מה שנפסיד עלי אדמות ישתחרר בגן עדן. ישוע נתן לנו את אותה סמכות שהייתה לו. כאשר ישוע התפתה על ידי השטן, ישוע ציטט את התנ"ך. אנחנו יכולים לעשות את אותו הדבר. הכר את דברו ואז כאשר אנו מתפתים אנו מצטטים את דבר אלוהים בחזרה לאויבינו. לשטן יש רק מילים לזרוק עלינו. אנו משתמשים במילותיו של אלוהים כדי לעצור אותו בדרכו. אנו באים נגד השטן 'בשם ישוע'. יש לנו את הסמכות של ישוע 'בשמו'.


      גרסה חדשה של קינג ג'יימס
1 פטרוס ה':8 היו מפוכחים, היו ערניים; כי יריבכם השטן מסתובב כמו אריה שואג, מחפש את מי יטרוף.

      גרסה חדשה של קינג ג'יימס
1 יוחנן 4:4 אתם מאלוהים, ילדים קטנים, והתגברתם עליהם, כי מי שנמצא בכם גדול ממי שנמצא בעולם.

      גרסה חדשה של קינג ג'יימס
מתי 16:19 "ונתתי לכם את מפתחות מלכות השמים, וכל אשר תקשורו על פני האדמה יהיה קשור בשמים, וכל אשר תפתרו על האדמה יהיה רופף בשמים."