Słowo o życiu i rzeczach


           

 

Czegokolwiek potrzebujesz

        Był kiedyś misjonarz w Meksyku, który podróżował od miasta do miasta i głosił tam, gdzie się udał. Nie znał żadnego hiszpańskiego poza kilkoma słowami i korzystał z tłumacza wszędzie, gdzie głosił. Pewnego razu udali się do wioski w górach. Nie było dróg, a podróż trwała trzy dni. Kiedy w końcu tam dotarli, nie było nikogo, kto mógłby zinterpretować wiadomość. Misjonarz wstał, aby przemówić i powiedział kilka słów, które znał po hiszpańsku. Mówił dalej i przez cały wieczór głosił po hiszpańsku.

      Kiedy robimy cokolwiek dla Boga, On daje nam możliwość wykonania tej pracy. Bóg zawsze prosi nas o zrobienie czegoś, czego wcześniej nie robiliśmy. Kiedy pracujemy dla Niego, nie prosi nas o nasze CV. Nie pyta, czy mamy szkolenie lub szkolenie, a nawet czy chcemy to zrobić. Po prostu prosi nas, abyśmy to zrobili.

      Bóg ma dla nas wiele rzeczy do zrobienia. Pytanie brzmi, czy jesteśmy gotowi zrobić to, o co nas prosi? On jest Tym, który daje nam nasze talenty i zdolność do wszystkiego. Możemy zrobić wszystko, o co nas poprosi. Cokolwiek potrzebujemy, On zapewni.


      Nowa wersja króla Jakuba
1 Piotra 4:11 Jeśli ktoś mówi, niech mówi jako wyrocznia Boża. Jeśli ktoś usługuje, niech czyni to tak, jak obdarowuje go Bóg, aby we wszystkim Bóg był uwielbiony przez Jezusa Chrystusa, do którego należy chwała i panowanie na wieki wieków. Amen.