Słowo o życiu i rzeczach


           

 

Bez wypadku

        Z Panem nie ma wypadków. Nasz Bóg jest bardzo precyzyjny we wszystkim, co robi. Stworzył nas, znał nas i planował nasze życie, zanim się urodziliśmy. Bóg znał nas, zanim byliśmy w łonie matki. Nie ma w nas nic, czego Bóg by nie znał. Niektórzy z nas spędzają życie, pragnąc zmienić to czy tamto w sobie. Wiele tracimy, co Bóg chce dla nas zrobić, ponieważ szukamy w naszym życiu czegoś innego lub lepszego.

      Młoda dama po raz pierwszy miała spotkać się z rodzicami narzeczonego. Byli znani jako wybredni ludzie i niezbyt łatwo im zaimponować. Była tym zdenerwowana, ale upewniła się, że jej ubrania są wyprasowane i że wygląda najlepiej, jak tylko mogła. Wychodząc do drzwi, przewróciła puszkę napoju gazowanego i dostała się na jej buty i nogawkę spodni. Nie miała czasu się przebrać, więc wytarła to najlepiej, jak mogła i poszła dalej. W domu rodziców narzeczonego poznała rodziców i przez chwilę siedzieli i rozmawiali. Mieli pieska przez wiele lat. Potem przez jakiś czas ten piesek leżał u stóp tej młodej damy. Potem pies szedł za młodą damą po domu i nigdy nie opuszczał jej boku. Przez dwie godziny pies był jej najlepszym przyjacielem. Pani domu powiedziała młodej damie, że mieli w domu wielu ludzi i jesteś jedyną osobą, do której ten pies kiedykolwiek zabrał. Nie zdawała sobie sprawy, że pies lubił zapach sody.

      Czasami mamy wypadek, taki jak rozlana puszka po napojach i denerwujemy się tym. Kiedy może Bóg kieruje naszą ścieżką, aby pomóc nam w potrzebie. Z Bogiem nie ma wypadków. Modlimy się, aby tak się stało, a kiedy to się stanie, myślimy, że to był zbieg okoliczności i nie oddajemy Bogu należnej nam pomocy. Kiedy prosimy Boga o pomoc, nie jest to przypadek, kiedy otrzymujemy odpowiedź na nasze modlitwy. Nie jesteś przypadkiem. Jesteś dzieckiem Bożym, a On się tobą zaopiekuje.


      Nowa wersja króla Jakuba
Jeremiasza 1:5 „Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię, zanim przyszedłeś na świat, uświęciłem cię, ustanowiłem cię prorokiem dla narodów”.

      Nowa wersja króla Jakuba
Rzymian 8:28 A wiemy, że wszystko działa ku dobremu dla tych, którzy kochają Boga, dla tych, którzy są powołani zgodnie z Jego zamiarem.

      Nowa wersja króla Jakuba
Psalmy 121:8 Pan strzeże twego wyjścia i wejścia od tej chwili, a nawet na wieki.