Słowo o życiu i rzeczach


           

 

Szczęściarz

        Wiele osób wierzy w szczęście i pecha. Wierzą w szczęśliwe monety, szczęśliwe podkowy (otwarty koniec musi być skierowany do góry, w przeciwnym razie szczęście się skończy), czterolistna koniczyna, talizmany na szczęście i wiele innych rzeczy. Wierzą też w pecha, jak czarne koty, chodzenie pod drabiną, piątek trzynastego i wiele innych rzeczy, których nie można wymienić.

      Niektóre kultury wierzą, że niektóre zwierzęta przyniosą im szczęście. Żółw może zapewnić długowieczność w życiu. Jeśli podczas podróży zobaczysz słonia, Twoja podróż zakończy się sukcesem. Biedronka przyniesie szczęście i dobrobyt. Niektórzy uważają, że liczba 7 przynosi dary: mądrość i zrozumienie. Honor, chwała, błogosławieństwa, siła i pobożność. Spadająca gwiazda spełniłaby życzenie.

      Wszystkie te rzeczy są głupie. Nie ma czegoś takiego jak szczęście lub pech. Bóg nie mówi o byciu szczęśliwym. Mówi o błogosławieństwach i przekleństwach. Mówi o wyborach, których dokonujemy. Powiedział, że postawił przed nami Życie i śmierć. Następnie mówi, aby wybrać życie. Każdy z nas żyje pod przekleństwem. Z powodu grzechu wszyscy umrzemy. Ale kiedy Bóg mówi o umieraniu, mówi o śmierci duchowej. Nasze duchy nigdy nie umrą, ale śmierć duchowa jest oddzieleniem od Boga (piekła). Chrześcijanie mogą chodzić pod przekleństwem. Jeśli nie czynimy woli Bożej, jeśli nie płacimy dziesięciny. Wola Boża nie podlega dyskusji. Musimy podporządkować Mu naszą wolę i pozwolić Mu prowadzić nas drogą, którą powinniśmy iść. Musimy również dawać dziesięcinę tak, jak Bóg powiedział, aby dawać dziesięcinę, pierwsze 10% naszego wzrostu.

      Jeśli pokładamy wiarę w amulety, liczby lub zwierzęta, nie pokładamy wiary w Bogu. Błogosławieństwa Boże są dla wszystkich. Bóg nie odmówi Swoich błogosławieństw, jeśli Mu zaufamy. Nie mamy szczęścia, jesteśmy błogosławieni.


      Nowa wersja króla Jakuba
Psalmów 103:2 Błogosław, duszo moja, Pana i nie zapominaj o wszystkich Jego dobrodziejstwach.
 3 Który przebacza wszystkie twoje winy, który leczy wszystkie twoje choroby,
 4 Który ratuje twoje życie od zagłady, który wieńczy cię miłosierdziem i miłosierdziem,
 5 Który nasyca twoje usta dobrami, aby twoja młodość odnawiała się jak orzeł.

      Nowa wersja króla Jakuba
Psalmy 31:19 ¶ O, jak wielka jest Twoja dobroć, którą odłożyłeś dla tych, którzy się boją Ciebie, którą przygotowałeś dla tych, którzy ufają Tobie w obecności synów ludzkich!

      Nowa wersja króla Jakuba
Malachiasza 3:8 „Czy człowiek okradnie Boga? A ty mnie okradłeś! A ty mówisz: W jaki sposób okradliśmy Ciebie?” W dziesięcinach i ofiarach.
 9 Przeklęty jesteś przekleństwem, bo okradłeś Mnie, cały ten naród.
 10 Przynieście wszystkie dziesięciny do spichlerza, aby w moim domu była żywność, i wypróbujcie Mnie w tym - mówi Pan Zastępów - jeśli nie otworzę wam okien nieba i nie wyleję wam takich błogosławieństwo, że nie będzie miejsca na to.