Słowo o życiu i rzeczach


           

 

Środek

       Czasami najtrudniejszą częścią naszego życia jest życie w środkowej części naszego codziennego życia. Kiedy Józef miał sen, że jego rodzina się mu pokłoni, był to szczytowy moment w jego życiu. Ale potem miał codzienność, do której wrócił. Następnie spędził 13 lat w więzieniu. To była środkowa część jego życia, zanim został premierem Egiptu.

      Dawid został namaszczony na króla jako nastolatek, potem wrócił do pasienia owiec. Potem zabił giganta, ale musiał się ukrywać przed królem Saulem. Przez 13 lat musiał żyć w środku swojego przeznaczenia. Mojżesz spędził na pustyni 40 lat.

      Widzimy, jak mężczyźni i kobiety w Biblii robią wielkie rzeczy, ale to, co widzimy, to tylko najważniejsze wydarzenia w ich życiu. Nie widzimy codziennego życia ani rzeczy, przez które przechodzą.

      Wszyscy mamy sny lub Bóg mówi nam o czymś, co wydarzy się w naszej przyszłości. Najtrudniejsze jest życie z dnia na dzień. Jesteśmy w środkowej części naszego życia i to, co Bóg powiedział nam, że zamierza zrobić, jeszcze się nie spełniło. Idziemy do pracy, wracamy do domu, jemy kolację, kładziemy się spać i wstajemy następnego dnia i robimy to jeszcze raz, i jeszcze, i jeszcze raz. Nudzimy się naszym życiem i zastanawiamy się, czy Bóg o nas zapomniał. Środkowa część naszego życia to część testowa. Czy oddamy cześć Bogu? Czy zrobimy to, co powinniśmy zrobić? Czy jesteśmy wierni współmałżonkowi? Jest wiele rzeczy, przez które przechodzimy. Jesteśmy poddawani próbie, a Bóg obserwuje nas, aby zobaczyć, czy Mu zaufamy. Wtedy zobaczymy, jak Bóg porusza się w naszym życiu i otrzymamy to, co Bóg ma dla nas do zrobienia. Środkowa część minie i wejdziemy w to, co Bóg ma dla nas.


      Nowa wersja króla Jakuba
Galacjan 6:9 I nie ustawajmy w czynieniu dobra, bo we właściwym czasie zbierzemy żniwo, jeśli nie ustaniemy.