Słowo o życiu i rzeczach


           

 

Poszukiwany

         Wszyscy lubimy filmy, czytanie książek, zajęcia sportowe i wiele innych rzeczy, które robimy. Większość filmów i książek ma może cztery wątki, nie licząc Sci-Fi. Cztery działki są; Zagadki morderstw, wojny, westerny i historie miłosne. Starsze Tajemnice Morderstw, takie jak Perry Mason, Miss Marple Agathy Christie i Poirot, nigdy nie pokazywali krwi w swoich filmach. Dzisiaj prawie każdy film pokazuje mnóstwo krwi i chaosu. A jest coraz gorzej z odrywanymi głowami i nie tylko. Są filmy i książki, których nie powinniśmy oglądać. Tak, możemy iść i obejrzeć film Wojenny i Mordercze Tajemnice i niektóre westerny z całym chaosem i krwią. Ale co to robi z naszym duchem? Niektóre filmy Halloween, których nigdy nie powinniśmy oglądać.

      Kiedy próbujemy zbliżyć się do Boga, musimy Go słuchać. Nie możemy Go usłyszeć, kiedy wypełniamy nasze życie chaosem i krwią. Jego głos jest cichym szeptem, który potrzebujemy spokojnego ducha, aby go usłyszeć. Nie możemy Go usłyszeć, kiedy nasze życie wypełnione jest tym, co jest w niektórych książkach i filmach. Są pewne rzeczy, z których musimy zrezygnować, kiedy próbujemy usłyszeć, co On próbuje nam powiedzieć. Jeśli CHCEMY usłyszeć, co Bóg próbuje nam powiedzieć, musimy zatrzymać pewne rzeczy i zacząć Go słuchać. Wszystko zależy od tego, czego chcemy.


      Nowa wersja króla Jakuba
Jana 3:30 „On musi wzrastać, a ja muszę maleć.

      Nowa wersja króla Jakuba
Jeremiasza 18:9 „A w chwili, gdy mówię o narodzie i o królestwie, aby go zbudować i zasadzić,
 10 Jeśli czyni zło w moich oczach, tak że nie jest posłuszny mojemu głosowi, wtedy ulituję się nad dobrem, o którym powiedziałem, że przyniosę mu pożytek.