Słowo o życiu i rzeczach


           

 

Kurczak Mały

       Nasi politycy pozostają w biznesie, bo zawsze mówią, że wydarzy się coś złego. Ciągle mówią, że oceany rosną z powodu globalnego ocieplenia. Mówią, że druga partia polityczna chce odebrać ci ubezpieczenie społeczne. Równie dobrze mogą powiedzieć, że niebo spada jak mały kurczak. Ludzie zawsze mówią, że wydarzy się coś złego, aby mogli uzyskać Twoje wsparcie.

      Zapominamy, że nasz Bóg kontroluje ten świat i cały wszechświat. Nie ma czegoś takiego jak perpetum mobile. Ziemia obraca się z prędkością około 1000 mil na godzinę i krąży wokół Słońca z prędkością około 500 000 mil na godzinę. Nasza ziemia w końcu zaczęłaby zwalniać, gdyby Bóg przez cały czas nie miał na niej Swoich rąk. To on sprawia, że ​​Ziemia się obraca i utrzymuje ją w tej samej odległości od Słońca.

      Jeśli chodzi o globalne ocieplenie, nasz Bóg nadal kontroluje. Kontroluje ocean i ustalił granice, aby nie mógł zajść dalej, niż mówi. Utrzymuje oceany na swoim miejscu dzięki maleńkim ziarenkom piasku na naszych plażach.

      Nie mamy się czym martwić; nasz Bóg jest pod kontrolą. Musimy tylko pokładać w Nim naszą ufność i nadzieję. Nie musimy bać się wszystkich kurczaczków w naszym życiu, ponieważ nasz Bóg jest dla nas i On się o nas zatroszczy.


      Wersja wzmocniona
Jeremiasza 5:22 Czy nie boicie się Mnie i nie czcicie Mnie? mówi Pan. Czy nie drżysz przede Mną? Umieściłem piasek na granicy morza, wieczną barierę, za którą nie może przejść, i na mocy wiecznego zarządzenia, poza którą nie może przejść? I chociaż fale morskie chwieją się i trzęsą, nie mogą zwyciężyć [wobec słabych ziaren piasku, które Bóg przeznaczył z natury jako wystarczające dla Jego celu]; chociaż [fale] ryczą, ale nie mogą przejść przez tę [barierę]. [Czy takiego Boga nie należy czcić i czcić?]