Słowo o życiu i rzeczach


           

 

Piękna

       Bez względu na to, jak dobrze wyglądamy lub jak dobra jest nasza praca, zawsze chcemy czegoś więcej lub innego. Niektóre kobiety to brunetki i chcą być blondynkami. Moja córka jest naturalną blondynką, ale w ciągu ostatnich 30 lat miała ponad 10 różnych kolorów włosów, które nie są blond. Moja wnuczka też jest naturalną blondynką, ale farbuje włosy na czarno. Kiedyś pracowałem z dobrze wyglądającą kobietą, która była brunetką i rozjaśniła włosy na blond. Pomyślałem, że jako brunetka wygląda dużo lepiej. Niektóre kobiety stosują zbyt dużo makijażu, a inne zbyt mało.

      Mężczyźni trochę różnią się od kobiet. W wieku 20 lat mają dużo włosów. W późniejszym życiu, kiedy zaczynają wypadać włosy. zaczynają od grzebienia lub dostają tupecik, golą wszystko i łysieją. Nie jesteśmy zadowoleni z tego, co mamy, więc szukamy innych rzeczy.

      Lucyfer był jednym z najlepiej wyglądających aniołów w niebie, ale wzniósł się przed Bogiem i myślał, że może stać się większym od Boga. Był pierwszym grzesznikiem. Powinniśmy wyglądać jak najlepiej, kiedy wychodzimy publicznie. Ale nie powinniśmy wznosić się tak, abyśmy myśleli, że jesteśmy lepsi niż ktokolwiek inny. Jan powiedział, że „On musi wzrastać, ale ja muszę zmniejszać”.

      Kiedy się starzejemy, nasz wygląd zaczyna blaknąć. To, kim jesteśmy na zewnątrz, nie jest ważne. To, czym jesteśmy w środku, jest najważniejsze. Możemy być brzydcy na zewnątrz, ale możemy być piękni w środku. To, czym jesteśmy przed Bogiem, czyni nas pięknymi. Bóg nie patrzy na nas na zewnątrz On patrzy na nasze wnętrze (nasze serce). Widzi, jacy jesteśmy piękni, kiedy zbliżamy się do Niego w naszym duchu.


      Nowa wersja króla Jakuba
Jana 3:30 „On musi wzrastać, a ja muszę zmniejszać.

       Wersji króla Jakuba
Psalmy 39,5 Oto uczyniłeś moje dni na szerokość dłoni; a mój wiek jest niczym przed tobą: zaprawdę, każdy człowiek w swoim najlepszym stanie jest całkowicie marnością.

      Wersji króla Jakuba
Izajasza 59:4 Nikt nie woła o sprawiedliwość, nikt nie woła o prawdę; ufają próżności i mówią kłamstwo; poczynają zgorszenie i rodzą nieprawość.

      Nowa wersja Króla Jakuba – Mówienie o Lucyferze
Ezechiela 28:17 „Twoje serce wzniosło się z powodu twej urody; Zepsułeś swoją mądrość ze względu na swoją wspaniałość; rzuciłem cię na ziemię, położyłem cię przed królami, aby na ciebie patrzyli.