מילה על החיים והדברים


           

 

החלק הראשון

 
הגיע יום שבו ביקר מלאך (גבריאל) את זכריה הכהן ואמר לו שהוא הולך להביא בן ויקרא לו יוחנן. לזכריה היו כמה ספקות בקשר לזה כי הוא ואשתו היו זקנים ועברו את הזמן להביא ילדים לעולם. אמר המלאך שמפני שפקפק בדברי המלאך שיהיה אילם עד לידת בנו. ביום השמיני לאחר לידת בנו, קרובי המשפחה רצו לקרוא לו על שם האב אבל אליזבת אמרה ששמו יהיה ג'ון. ואז שאלו הקרובים את זכריה מה צריך להיות שמו, הוא כתב את השם יוחנן, ופיו נפתח.

      לעתים קרובות מדי בחיים אנחנו האויבים הגרועים ביותר של עצמנו. אנחנו מדברים נגד האני שלנו כשאנחנו צריכים להרים את האני שלנו גבוה יותר על ידי מה שאנחנו אומרים על הנסיבות שלנו. המילון אומר על המילה, לסגור: למנוע ממשהו להתרחש: זה מה שקורה כשאנחנו מדברים על הבעיות שלנו. אנחנו אומרים דברים כמו 'לעולם לא אצליח', או 'לעולם לא אצליח להיגמל מההרגל הזה'. אנחנו צריכים לסתום את הפה שלנו אם אנחנו לא יכולים להגיד משהו טוב.

      בשנות ה-30 וה-40 כולם אמרו שהאדם לעולם לא יוכל לרוץ 4 דקות מייל. המדען של היום אמר שגופם של גברים לא יוכל להתמודד עם הלחץ ודברים אחרים. במאי 1956 אדם בשם רוג'ר באניסטר רץ את ה-4 דקות מייל. 46 ימים לאחר מכן אדם אחר רץ גם הוא את ה-4 דקות מייל. בתוך 10 שנים רצו גם 336 אנשים את המייל של 4 דקות.

      אנשים תמיד אומרים שאי אפשר לעשות משהו. החלק הקשה הוא לא לדבר על מה שאנחנו לא יכולים לעשות ולהתחיל לדבר על מה שאנחנו יכולים לעשות. בחיים שלי לא כתבתי שום דבר. היום שלנו חברה שלי התקשרה אליי ואמרה שאני צריכה להתחיל לכתוב. באותו יום בדיוק כתבתי את המספר '1 A Word By Wayne' ואני עדיין כותב היום. היה אדם שתמיד אמר כשנשאל מה שלומו, "מזדקן, שמן ומקריח". הוא התחיל להגיד את זה בשנות העשרה שלו. ובכן כשראו אותו עשרים שנה מאוחר יותר הוא נראה מבוגר מגילו. הוא היה שמן והוא היה קירח. אנחנו מה שאנחנו אומרים שאנחנו.

      אנו יכולים לחשוב מחשבה מפוקפקת, אך לעולם אל לנו לומר אותה בקול רם. אם אתה חלש, אלוהים אמר "תנו לחלשים לומר שאני חזק". אנחנו לא מדברים על החולשה שלנו אנחנו מדברים על כמה אנחנו חזקים. כאשר אנו מביאים את מחשבותינו במילים אנו מתנבאים על עצמנו. כשאנחנו פותחים את הפה אנחנו צריכים לדבר על משהו חיובי. אנחנו צריכים לומר שאני יכול להיגמל מההרגל הזה, אני יכול לעשות את העבודה שה' נותן לי לעשות. אפשר לומר שהתברכתי בעיר, התברכתי בארץ, ברוך הנכנס, ברוך היוצא.

      האמת היא שאלוהים רוצה לברך אותנו והוא יעשה זאת אם נתחיל לדבר כמו שהוא מדבר. פתח את הפה שלך ודבר אל הספקות שלך ולחולשתך. אנחנו שומרים את הפה שלנו לגבי הבעיות שלנו, אבל אנחנו מדברים על מה שאלוהים יכול לעשות.


התנ"ך החי
משלי 21:23 שמור את פיך סגור ותתרחק מצרות.

      גרסה חדשה של קינג ג'יימס
לוקס א' 19 והמלאך ענה ואמר לו: "אני גבריאל העומד בפני אלוהים, ונשלחתי לדבר איתך ולהביא לך את הבשורה הזו.
 20 "אבל הנה אתה תהיה אילם ולא תוכל לדבר עד יום התרחשות הדברים האלה, כי לא האמנת בדברי אשר יתקיימו בזמנם.

      גרסה חדשה של קינג ג'יימס
פיליפאים 4:13 אני יכול לעשות הכל באמצעות המשיח שמחזק אותי.