Słowo o życiu i rzeczach


           

 

Daleko jeszcze?

       Czy podczas podróży z dziećmi słyszałeś kiedyś słowa „czy już tam jesteśmy?” Dzieci mają bardzo mało cierpliwości podczas podróży samochodem. My dorośli jesteśmy tak samo z Bogiem. Chcemy dostać rzeczy od Boga i się spieszymy. Chcemy „to” teraz i nie możemy się doczekać „to”, czym jest każde „to”. Żyjemy w czasach, w których kuchenka mikrofalowa nie jest wystarczająco szybka. Wszystkie te niekończące się sekundy czekające, aż nasze jedzenie się ugotuje. Zawsze się spieszymy we wszystkim, co robimy.

      Bogu nigdy się nie spieszy. Nie spieszy się, kiedy zajmuje się nami. On stara się budować charakter w naszym życiu, kiedy na Niego czekamy. Bóg używa czasu oczekiwania jako testu dla nas. Czy zaufamy Mu? Czy będziemy na Niego czekać? Bóg troszczy się o nas i kocha tak bardzo, że nie da nam czegoś, co nas zrani w sposób duchowy. Czeka na rozwój dojrzałości w naszym życiu.

      Kiedy Abraham miał 75 lat, a Sara 65, Bóg powiedział im, że będą mieli syna i że Abraham będzie ojcem wielu narodów. Po 13 latach, kiedy nic się nie działo, starali się pomóc Bogu. Sara dała Abrahamowi swoją sługę Haggar. Ale to nie było obiecane dziecko. Kiedy Abraham miał 99 lat, Sara zaszła w ciążę z Izakiem. Spełnienie się obietnicy zajęło 25 lat. Mojżesz przebywał na pustyni przez 40 lat. Dawidowi zajęło 13 lat, aby zostać królem, i to było dla jednego plemienia. Minęło 20 lat, zanim został królem całego narodu izraelskiego.

      Być może nie zapytałem Boga „czy już tam jesteśmy”, ale wiele razy o tym myślałem. Jakiś czas temu zacząłem otrzymywać wiele, wiele słów od ludzi Bożych. Niektóre z tych rzeczy się spełniły. Jeśli to czytasz, to jest jedna z tych rzeczy, które o mnie mówiono. Dużo więcej rzeczy ma nadejść i minęło 30 lat odkąd je otrzymałem. Daleko jeszcze? Bóg ma plan dla naszego życia. Bóg może poświęcić swój czas, ale nigdy się nie spóźnia. Dotrzemy tam!


      Żywa Biblia
Jeremiasza 29:11 Bo znam plany, które mam dla was, mówi Pan. Są planami dobra, a nie zła, aby dać ci przyszłość i nadzieję.

      Żywa Biblia
2 Koryntian 4:8 Ze wszystkich stron jesteśmy uciskani przez ucisk, ale nie zmiażdżeni i złamani. Jesteśmy zakłopotani, ponieważ nie wiemy, dlaczego rzeczy dzieją się tak, jak się dzieje, ale nie poddajemy się i nie rezygnujemy.