Słowo o życiu i rzeczach


           

 

Dolna linia

       Mężczyźni i kobiety różnią się. Wiem, że dla niektórych może to być szok, ale to prawda. Magazyn Time miał kiedyś to na okładce w latach 90. XX wieku. Dzieci, gdy są młode, z czasem stają się inne. Chłopcy zaczynają bawić się zabawkowymi pistoletami i samochodami. Dziewczyny zaczynają bawić się lalkami i robić dom.

      Mężczyźni chcą sedna sprawy, im mniej szczegółów, tym lepiej. Kobiety chcą poznać wszystkie szczegóły: im więcej, tym lepiej. Kiedy mężczyźni spotykają się, rozmawiają o sporcie, polowaniu i samochodach. Kobiety rozmawiają o dzieciach, jedzeniu i plotkach. Jest pięć słów, których mężczyźni nigdy nie chcą słyszeć „kochanie, musimy porozmawiać”. Kobiety lubią mówić o swoich uczuciach, a mężczyźni nigdy, przenigdy nie chcą rozmawiać o swoich. Mężczyźni lubią to wytrwać lub odejść, bez względu na to, jak bardzo to boli. Mężczyźni nie lubią płakać, a niektóre kobiety płaczą, aby postawić na swoim. Krótko mówiąc, mężczyźni i kobiety różnią się od siebie.

      Kiedy Bóg stworzył człowieka, uczynił go mężczyzną i kobietą. Nie wiem, jak to działa. Po tym, jak Adam nazwał wszystkie zwierzęta, nie znaleziono dla niego towarzysza. Więc Bóg wziął żebro od Adama, a także wziął jego żeńską część i stworzył kobietę. Mężczyźni i kobiety różnią się. Dziękuję panie. Jesteśmy tym, kim jesteśmy, ponieważ Bóg nas takimi stworzył.

      Jaki jest wynik końcowy? To Bóg stworzył nas i ma plan na nasze życie, On wie o nas wszystko. Musimy po prostu Mu zaufać i pozwolić Mu prowadzić nas drogą, którą musimy iść.


      Nowa wersja króla Jakuba
Rodzaju 1:27 Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz; na obraz Boga stworzył go; On stworzył mężczyznę i kobietę.

      Nowa wersja króla Jakuba
Rodzaju 2:21 ¶ A Pan Bóg sprawił, że Adam zapadł w głęboki sen i spał; Wziął jedno z jego żeber i zamknął na nim ciało.
 22 Następnie żebro, które Pan Bóg wyjął z mężczyzny, uczynił kobietę i przyprowadził ją do mężczyzny.